Imię: Sława – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Sława? Kiedy są imieniny Sławy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Sława

Sława – jest to imię pochodzenia słowiańskiego, będące skróconą formą słowiańskich imion żeńskich takich jak Mirosława, Bogusława, Sławomira i in. Sam człon „-sława” oznacza rozgłos, sławę. Jako samodzielne imię Sława występuje w Polsce od XIX wieku. Nie cieszy się zbytnią popularnością w naszym kraju.

Sława to kobieta obdarzona prawym, dumnym i szlachetnym charakterem. Pogardza marnymi, małymi rzeczami. Cechuje ją aktywność, inteligencja i wytrwałość w podjętym działaniu. Jest nieco nieśmiała, ale pełna uroku. Prawie zawsze jest uśmiechnięta, nawet wtedy, gdy znajdzie się w ciężkiej sytuacji.

Natura Sławy jest ognista, a jej uczucia bardzo silne. Potrafi bez reszty poświęcić się dla ukochanej osoby. Nigdy nie opuszcza swych przyjaciół, jest bardzo wierna. Nie lubi, gdy ktoś udziela jej rad, ale sama chętnie radzi innym. Czasem bywa uparta, a ponadto długo rozpamiętuje doznane krzywdy i przykrości. Jest rodzinna, ale lubi przebywać tylko wokół własnego ogniska domowego. Odpowiadające jej zawody to te o charakterze wykonawczym, gdy posiada pełną świadomość swoich obowiązków.

Imieniny Sławy

Sława imieniny obchodzi dnia 6 sierpnia.

Znane imienniczki

  • Sława Bieńczycka – polska dziennikarka
  • Sława Kwaśniewska – polska aktorka
  • Sława Przybylska – polska piosenkarka
  • Sława Stećko – ukraińska polityk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *