Modne imię Imieniny 1 stycznia, 12 marca, 25 listopada, 25 września, 26 listopada, 29 czerwca, 29 października, 4 lipca, 9 październik, Imię męskie na P

Piotr – męskie imię pochodzenia grecko-łacińskiego. Pierwsze wzmianki o tym imieniu pojawiają się już w Biblii. Właśnie taki przydomek, oznaczający „skałę, opokę”, Jezus nadał Szymonowi.

Piotr to osoba o wielkim sercu, bardzo wrażliwa i ambitna. Chętnie pomaga innym, zawsze postępuje w sposób uczciwy, szczery i otwarty. Ma jednak skłonność do wykonywania wielu rzeczy naraz, przez co wiele z nich nigdy nie zostaje ukończonych. W działaniu brakuje mu dyscypliny, zorganizowania i systematyczności.

Marzyciel, wiecznie chodzący z głową w chmurach. Charakteryzuje go ciekawość świata i brak ostrożności. Niesłychanie zdolny, lecz jego lenistwo nie pozwala mu tego uzewnętrznić. Posiada zdolności przywódcze. Bywa nerwowy, potrafi wybuchnąć nagłym i niespodziewanym gniewem.

Poprzez jego chęci zrealizowania wszystkiego w jednym czasie, zauważa się pewien chaos i brak kontroli nad tym, co robi. Lubi przypominać innym o swoich powinnościach, przez co często dochodzi do konfliktów pomiędzy nim, a otoczeniem. Niełatwo jest z nim żyć lub współpracować.

Nadzwyczajną intuicję z pewnością zaliczyć można na poczet jego mocnych stron. Inteligentny, choć nie zawsze wyróżnia się zdolnością logicznego myślenia.

Jest osobą bardzo komunikatywną. Zawsze wie, co powiedzieć. W kontaktach z nim należy jednak zachować pewien dystans, bowiem ma skłonność do nadmiernego ubarwiania rzeczywistości.

Jakie imię wybrać?
Najpopularniejsze imiona
  • Natalia Natalia – imię pochodzenia łacińskiego. Powstało z połączenia ...
  • Katarzyna Katarzyna - to imię pochodzące od greckiego słowa ...
  • Ilona Ilona to imię pochodzenia węgierskiego. Jest to forma ...
  • Nikola Nikola – imię żeńskie, które w Polsce nadawane ...
  • Kornelia Kornelia – imię pochodzenia łacińskiego wywodzi się od ...
  • Liwia Liwia - imię żeńskie pochodzące ze starożytnego Rzymu, ...
  • Miłosz Miłosz – imię to ma pochodzenie słowiańskie, jednak ...
  • Michał Michał - biblijne imię pochodzące od jednego z ...