Imię: Sabrina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Sabrina? Kiedy są imieniny Sabriny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Sabrina

Sabrina – imię pochodzenia angielskiego, wywodzi się od nazwy walijskiej rzeki Severn (oryg. Habren). Imię zyskało sławę głownie postaci filmowej – Sabrinie, nastoletniej czarownicy. W naszym kraju jest rzadko nadawane i nigdy cieszyło się większym zainteresowaniem.

Przede wszystkim, Sabrina to kobieta o bystrym umyśle, potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji i bez większych trudności pokonuje każdą przeszkodę na swojej drodze. Poza tym, jest łagodna i opanowana , nigdy nie wdaje się w waśnie ani nie ulega gwałtownym emocjom. Ponadto, to życzliwa kobieta, która zawsze jest miła i uśmiechnięta. Oprócz tego, nigdy nie osiada na manowcach, chce w swym życiu osiągnąć wiele i zazwyczaj się jej to udaje, chociaż na pewno nie pnie się po szczeblach kariery kosztem innych osób. Uważa, się posługiwanie się podstępem lub wykorzystywanie znajomości w życiu zawodowym jest niegodne jej osoby.

Oprócz tego, Sabrina posiada świetną intuicję, która podpowiada jej, jak zachować się w danej sytuacji. Z pewnością, ważna jest dla niej przyjaźń, dlatego dba o swoich bliskich, których darzy zaufaniem. Kocha swoich rodzinę i dom rodzinny, do którego wraca, gdy dzieje się jej krzywda, ponieważ w nim czuje się najbezpieczniej. Nie preferuje zgiełku panującego w mieście, bowiem o wiele bardziej ceni sobie spokój charakterystyczny dla wiosek, gdzie wszyscy się znają i chętnie sobie pomagają. Sabrina uwielbia przebywać na łonie natury, wsłuchiwać się w śpiew ptaków czy szum strumyka. Ponadto, można ją uznać za marzycielkę, która często zatraca się w swym wyimaginowanym świecie.

Imieniny Sabriny

Sabrina imieniny obchodzi dnia 29 stycznia.

Znane imienniczki

  • Sabrina Salermo – włoska piosenkarka,
  • Sabrina (właść. Teresa Villa-Lobos) – portugalska piosenkarka,
  • Sabrina – celtycka bogini rzeki Severm,
  • św. Sabrina – męczennica z Galii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *