Imię: Salomea – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Salomea? Kiedy są imieniny Salomei i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Salomea

Salomea – imię żeńskie pochodzenia semickiego. Pochodzi od hebrajskiego słowa salom” oznaczającego „pokój, pomyślność„. Salome – judejska księżniczka skłoniła Heroda przy pomocy tańca, by ściął głowę Janowi Chrzcicielowi. W Polsce imię to było notowane już w XII wieku, nosiły je m.in. księżniczki piastowskie.

Kobiety o imieniu Salomea są introwertyczkami, skupionymi na swoim życiu wewnętrznym. Nie boją się jednak konfrontacji ze światem, nie chowają się w swoim wnętrzu, a znajdują w nim komfort, odpoczynek i możliwość zebrania sił do kolejnych działań. Mają silną wolę i bywają przekorne, co sprawia, iż uparcie dążą do celu, a gdy na ich drodze pojawiają się przeciwności i przeszkody nie wybuchają gniewem, nie wściekają się, ale odczekują chwilę i z powrotem zmierzają do celu. Salomea cechuje się zazwyczaj żywą inteligencją, ma silnie rozwinięty zmysł krytyczny, ale nie demonstruje się on w złośliwości. Ma niebywale rozwiniętą intuicję, która podpowiada jej często, kiedy wycofać się z działania, gdy może ono przynieść negatywne skutki.

W życiu uczuciowym nie lubią manifestowania swoich uczuć. Są bardzo niepewne, obawiają się pełnego zaangażowania i zdrady partnera. Może niejednokrotnie wydawać się, że pochłania ją jedynie życie zawodowe, a uczucia są na dalszym planie. Swą zmysłowość i miłość demonstrują wówczas, gdy w pełni mogą zaufać partnerowi. Lubią odnosić sukcesy przede wszystkim w życiu zawodowym. Są towarzyskie, ale nie zanadto i lubią szczere kontakty bez ukrytych intencji.

Imieniny Salomei

Imieniny Salomei są obchodzone najczęściej dnia 17 listopada, lecz Salomea może także obchodzić imieniny: 1 sierpnia, 22 października oraz 19 listopada.

Znane imienniczki

  • błogosławiona Salomea – klaryska, żyjąca w XIII wieku, córka księcia Leszka Białego;
  • Salomea z Bergu – księżna polska, druga żona księcia Bolesława III Krzywoustego;
  • Salomea Słowacka – matka Juliusza Słowackiego, wielkiego polskiego poety romantycznego;
  • Salomea Sujkowska – lekarz medycyny, członkini AK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *