Imię: Sobiesława – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Sobiesława? Kiedy są imieniny Sobiesławy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Sobiesława

Sobiesława – staropolskie imię żeńskie, złożone z dwóch członów: Sobie- i częstego w imionach staropolskich członu -sława. Imię oznacza więc albo „zachowująca sławę dla siebie” albo „zapracowująca na sławę dla siebie”. W dokumentach polskich imię to pojawia się po raz pierwszy w XIII wieku.

Kobiety o imieniu Sobiesława są racjonalnymi, rozważnymi i spokojnymi osobami, które kierują się w życiu prawami rozumu, a nie prawami serca. Bardzo racjonalne, inteligentne i zaradne, twardo stąpające po ziemi. Sobiesława cechuje się ścisłą, logiczną inteligencją, bystrym umysłem i zmysłem krytycznym. Umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia idealnie łączy ze zmysłem praktycznym. Sobiesława świetnie sprawdza się we wszelkich ścisłych, technicznych zawodach, wymagających dyscypliny umysłowej i precyzyjności w myśleniu i działaniu. Dzięki zdecydowaniu, pewności siebie i rozwadze będzie również doskonale wypełniać obowiązki na wszelkich kierowniczych stanowiskach. Zawsze Sobiesława jest profesjonalistką i stara się jak najlepiej wypełniać swoje zobowiązania.

Sobiesława może sprawiać wrażenie chłodnej i zdystansowanej – taka rzeczywiście bywa w pracy Natomiast w gronie rodzinnym i w towarzystwie znajomych i przyjaciół jest bardzo serdeczną, ciepłą i towarzyską osobą. Jest powszechnie lubiana i szybko zjednuje sobie ludzi. W dobrym, przyjaznym jej towarzystwie ujawniają się jej wszechstronne zainteresowania, jej wrażliwość na piękno, muzykę i sztukę. Wówczas objawia się także jej żywa inteligencja i elokwencja. Sobiesława ma zazwyczaj poglądy tradycjonalistyczne. Ceni sobie życie rodzinne, jest patriotką, szanuje tradycję z jej wartościami. Kobieta o tym imieniu nie będzie raczej ekstrawagancka, nowoczesna, nie będzie szokować liberalnymi poglądami. Szczególnie ważne jest dla niej zdobycie wykształcenia i dba również usilnie o wykształcenie swoich dzieci. Czasem bywa egoistyczna i zbyt pewna swych racji, zdarza się, iż nie przyjmuje sprzecznych ze swoimi poglądów do wiadomości.

Imieniny Sobiesławy

Sobiesława imieniny obchodzi: 21 stycznia oraz 1 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *