Imię: Tęgomir – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Tęgomir? Kiedy są imieniny Tęgomira i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Tęgomir

Tęgomir – staropolskie imię męskie. Imię to składa się z członu Tęgo-, oznaczającego „mocny” oraz mir – „pokój, spokój, dobro”. Samo imię może więc oznaczać „trwały, stały pokój”.

Mężczyźni o imieniu Tęgomir należą do spokojnych, statecznych natur, których cechuje duża pewność siebie i obiektywny pogląd na świat. Cechuje ich zazwyczaj nieco flegmatyczne usposobienie, ale przy nich możemy być pewni, iż nie będą złościć się z mało istotnych szczegółów, nie będą raczej wybuchać gniewem ani kierować się emocjami przy podejmowaniu decyzji. Tęgomir to stały, zrównoważony charakter o jasno ustalonych i niezmiennych przekonaniach. Taka stałość, stabilność charakteru w połączeniu z pewnością siebie sprawia, iż nigdy nie ulegają wpływom innych, ciężko skłonić ich do zmiany poglądów i przekonań i bardzo trudno przychodzi im podporządkować się innym osobom. Mężczyźni ci kierują się w życiu przede wszystkim rozsądkiem i praktycznością. Do tego są bardzo pracowici i łatwo osiągają sukcesy, choć nie są one dla nich bardzo ważne. Istotna jest dla nich sama praca, która pomaga im się realizować.

Poza swoją pracowitością i praktycznością jest Tęgomir także ciekawy świata i ludzi, interesuje się nauką i w miarę możliwości poszerza swoją wiedzę. Ceni bardzo świat wiedzy i nauki, choć – jako pilny praktyk – nie zajmuje w nim miejsca. Poza życiem zawodowym mężczyźni o imieniu Tęgomir bardzo lubią życie towarzyskie. Chętnie urządzają przyjęcia i zapraszają gości. W czasie takich spotkań ożywiają się, opowiadają anegdoty, sypią żartami i ujawniają swoją wszechstronną wiedzę i ciekawość świata. W miłości nie są wylewni ani bardzo namiętni, za to są stali w uczuciach, wierni i zawsze można na nich polegać. Sami często szukają idealnej kobiety.

Imieniny Tęgomira

Tęgomir imieniny obchodzi 25 listopada.

Znani imiennicy

  • Tęgomir – książę Stodoran, żyjący w X wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *