Imię: Zenon – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Zenon? Kiedy są imieniny Zenona i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Zenon

Zenon – imię męskie pochodzenia greckiego. Imię to powstało jako skrócona forma greckich imion złożonych typu ZenodorosZenodotosktóre oznaczają „dar Zeusa„.

Mężczyźni o imieniu Zenon są wesołymi ekstrawertykami, osobami bardzo towarzyskimi, życzliwymi wobec innych ludzi, lubiącymi bardzo towarzystwo, spotkania, zawieranie nowych znajomości. W towarzystwie czują się jak ryba w wodzie. Żywe, intensywne kontakty z innymi pozwalają im żyć pełną piersią. Mężczyźni ci uważają, iż więzi międzyludzkie są najistotniejszą kwestią w życiu i dlatego przedkładają rodzinę, przyjaciół, spotkania z ludźmi nad robienie kariery i zarabianie pieniędzy. Dzięki pogodnemu, życzliwemu usposobieniu są zazwyczaj bardzo lubiani. Zawsze Zenon jest skory do pomocy innym, można na im polegać w każdej sytuacji. Uwielbia pomagać innym, oddawać im przysługi i nie oczekuje w zamian ani uznania ani odwdzięczenia się. Duża wrażliwość, intuicja i wyczulenie na nastroje innych pomaga mu zdobywać sympatię i zaufanie w towarzystwie. Zenon dogada się z każdym i dla każdego znajdzie dobre słowo.

W życiu zawodowym mężczyźni o imieniu Zenon bardzo często bywają społecznikami, działają na rzecz społeczeństwa. Sprawdzają się także w zwodach wymagających dyplomacji, osiągania kompromisów i porozumień. Jednocześnie Zenon jest zazwyczaj bardzo twórczy, zdolny do wielkich zadań i osiągnięć. Świetnie sprawdza się w zawodach wymagających pracy zespołowej, gdyż potrafi porozumieć się z każdym i wypracować wspólne stanowisko. Jest doskonałym mediatorem, ale i prawnikiem, dowódcą grupy. Jego życie wewnętrzne często bywa zakryte. Zenon wrażliwy jest na piękno muzyki i natury, jest również świetnym kucharzem. Mężczyźni ci mają znakomite poczucie humoru.

Imieniny Zenona

Imieniny Zenona obchodzone są najczęściej 23 czerwca, 9 lipca oraz 22 grudnia. Zenon może także obchodzić imieniny: 14 lutego, 12 kwietnia, 2 września, 8 września, 20 grudnia i 26 grudnia.

Znani imiennicy

  • Zenon z Kition – grecki filozof, założyciel szkoły stoików w Atenach w III wieku p.n.e.;
  • Zenon Laskowik – polski aktor, satyryk, artysta kabaretowy, stworzył słynny w czasach PRL-u kabaret „Tey” w Poznaniu;
  • Zenon Przesmycki – pseudonim Miriam, polski poeta, krytyk literacki i artystyczny okresu Młodej Polski, tłumacz m.in. literatury francuskiej;
  • Zenon Klemensiewicz – polski językoznawca, profesor na Uniwersytecie Jagiellońskim,
  • Zenon Martyniuk – polski piosenkarz disco polo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *