Imię: Fabiola – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Fabiola? Kiedy są imieniny Fabioli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Fabiola

Fabiola – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Pierwotnie imię to było zdrobniałą formą imienia Fabia, które – jak jego męski odpowiednik: Fabiusz – pochodzi od nazwy rzymskiego rodu Fabiuszów, zaś ta nazwa pochodzi od łacińskiego słowa faba, oznaczającego „fasola, bób”. Patronką imienia Fabiola jest święta Fabiola, rzymska matrona, wdowa, żyjąca w IV wieku, uznana za świętą przez Kościół katolicki.

Kobiety o imieniu Fabiola cechują się dużą wrażliwością i delikatnością. Mają zazwyczaj usposobienie melancholijne lub flegmatyczne, a ponadto ich cechami charakterystycznymi są: przenikliwy umysł, bogata wyobraźnia, żywa inteligencja i skłonność do marzycielstwa. Fabiola ma bogatą i interesująca osobowość o szerokich horyzontach myślowych i bogatych zainteresowaniach. Jednocześnie kobiety te są zazwyczaj skryte, zamknięte w sobie, prowadzą niejednokrotnie samotniczy tryb życia, co sprawia, iż ich fascynująca osobowość często zostaje nieodkryta przez jej otoczenie. Fabiola interesuje się literaturą, sztuką, religią i wszelkimi tajemniczymi dziedzinami wiedzy. Marzy, by dokonać w życiu wielkich, ważnych rzeczy i uczestniczyć w wielkiej sprawie na rzecz ludzkości. Ponadto cechuje ją duża cierpliwość, wytrzymałość w znoszeniu przeciwności losu.

Fabiola świetnie sprawdzi się w pracy badawczo-naukowej. Jej chłonny i bystry umysł sprawia, iż może osiągnąć znaczne sukcesy na polu pracy naukowej. Często kobiety o tym imieniu przejawiają talenty artystyczne – literacki, muzyczny, malarski. Zazwyczaj Fabiole są skrytymi, chodzącymi własnymi ścieżkami kobietami, a jeśli szukają towarzystwa, to wyłącznie ludzi nieszablonowych, nonkonformistycznych, zbuntowanych, o artystycznych duszach. Kobiety te mają również skłonność do poświęcania się dla innych ludzi, do niesienia pomocy potrzebującym. Ukrywają swoje życie wewnętrzne, na zewnątrz zawsze są opanowane, spokojne i zrównoważone. Nie lubią nudy, pospolitości i życia w pośpiechu.

Imieniny Fabioli

Fabiola imieniny obchodzi 27 grudnia.

Znane imienniczki

  • Fabiola de Mora – królowa belgijska, obecnie panująca;
  • Fabiola Zuluaga – tenisistka kolumbijska, posiada tzw. status profesjonalny od 1994 roku, jest najlepszą zawodniczką w historii swojego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *