Imię: Longin – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Longin? Kiedy są imieniny Longina i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Longin

Longin – imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa longus ‘daleki, długi’. Wedle legend chrześcijańskich nosił je legionista, który przebił włócznią bok ukrzyżowanego Jesusa Chrystusa. Następstwem tego czynu było jego nawrócenia oraz męczeńska śmierć. W Polsce jest znane już od XIII wieku, ale od lat 50. XX wieku jest nadawano niezwykle rzadko, można nawet rzec, iż wiele osób nie ma nawet pojęcia o jego istnieniu.

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu jest niezwykle opiekuńczym człowiekiem, który już od najmłodszych lat troszczy się o osoby, które są postrzegane jako życiowe niedorajdy czy fajtłapy. Natomiast, kiedy jest dorosły, w dalszym ciągu angażuje się w różnego rodzaju akcje mające na celu obronę wszystkich pokrzywdzonych. Oczywiście, za wszelkie swe działania na rzecz uciśnionych nie pobiera żadnych opłat czy prowizji, gdyż godziłoby to w jego honor.

Przede wszystkim, kocha wiekowe budowle, kamienice czy zabytki, dlatego nie może mieszkać w nowoczesnych apartamentowcach czy blokach, ponieważ uważa, iż nie posiadają one duszy. Ponadto, fascynują go stare motocykle i samochody, a gdy pozwalają mu na to środki finansowe, zajmuje się renowacją antycznych pojazdów. Natomiast, kiedy jego sytuacja jest finansowa jest niekorzystna, poświęca się on nieustannej naprawie swojego leciwego auta.

Trzeba powiedzieć o tym, iż Longin jest bardzo kochliwy i często zmienia obiekt swych westchnień. Nie potrafi się oprzeć damskiej kokieterii, dlatego kobiety robią z nim, co chcą, a on jeszcze z uśmiechem na ustach wykonuje wszystkie ich polecenia, oczywiście do momentu, w którym obdarzy swymi uczuciami inną damę. Ale to nie znaczy, iż nie potrafi być on wierny jednej kobiecie. Owszem, jest to możliwe, jednak tylko wtedy gdy obiekt jego westchnień będzie podzielał wszystkie jego pasje. Ponadto, ukochana Logina musi się liczyć z tym, że jeżeli nie weźmie spraw w swoje ręce, nie ma co liczyć na szybkie zamążpójście.

Imieniny Longina

Longin imieniny obchodzi w następujące dni: 15 marca, 16 marca, 24 kwietnia, 24 czerwca, 3 lipca oraz 7 listopada.

Znani imiennicy

  • Józef Login Sowiński – dowódca obrony reduty na Woli w trakcie powstania listopadowego,
  • Login Pastusiak – polityk,
  • Longin Jan Okoń – polski pisarz, poeta, społecznik,
  • Longin Bartkowiak – polski muzyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *